Searching...
23 Kasım 2017 Perşembe

Dinlediklerim #2: Dinlediğim 5 Müzik

Dinlediklerim #2: Dinlediğim 5 Müzik

Yaklaşık bir senenin ardından (hatta daha fazla) "Dinlediklerim" serisinin ikinci yazısı ile karşınızdayım. Bu tozlanmış kategoriyi çok fazla ihmal ettiğimi düşündüm ve sizlere kulağıma hoş gelen 5 güzel müziği paylaşmaya karar verdim. Önermek istediğiniz müzikler varsa yorum bölümünden önerebilirsiniz. Peki sizler en çok hangisini beğendiniz?

1. Comptine d'Un Autre Été- Die fabelhafte Welt der Amélie Piano

Sağda solda her yerde Amelié filmini görüyordum ve bir blogda yazar kendini tanıtırken Amelié filminden bir parça paylaşmıştı ama bu müzik değildi. Sonrasında Youtube'da biraz gezindikten sonra bu muhteşem piyano müziğini buldum.

Her ne kadar Fransız sineması hoşuma gitmese de Amelié filmi bir hayli dikkatimi çekti ve uygun bir zamanda da izlemeyi düşünüyorum.

2. Antonio Banderas - Cancion del Mariachi

Bu müziği nasıl bulduğumu hatırlamıyorum, sanırım müzikten müziğe atlayınca Youtube kendi kendine bir müzik listesi oluşturmuştu ve bunu da öyle buldum. 

Müzik Desperado filminden ve filmin konusuna bakmaksızın bu müzik için izleyeceğim.

3. Frank Sinatra - Killing Me Softly

Müzikten müziğe atlarken bulduğum bir müzik daha. Dinler dinlemez hoşuma gitti nedensiz yere.

4. Fabrizio De Andrè - Bocca Di Rosa

Bir önceki "Dinlediklerim" serisinde de bir müziğini paylaşmıştım Fabrizio De André'nin. Müziği sakince ve içten söylemesi ilgimi çekti ve diğer müziklerini de incelemeye başladım. Bu beğendiklerimden sadece bir tanesi. Diğerlerini de teker teker sonraları paylaşacağım.


Ayrıca bu müzik 1967 senesinde çıkmış ve 2004 yılında tekrardan canlı performansla söylemiş Fabrizio De André. Aradan onca sene geçmesine rağmen performansından ve hissederek söylemesinden hiçbir şey kaybetmemiş.

5. Peppino Gagliardi – Che Vuole Questa Musica Stasera

Kod Adı: UNCLE filmindeki bir sahnede vardı bu müzik. Hoşuma gitmişti ve biraz araştırdıktan sonra buldum. İtalyan müzikleri bana güzel geliyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

yorumunuzu buraya yazabilirsiniz

 
Back to top!